• Výchovný poradca

• Výchovná poradkyňa: Lucia Forgácsová

Konzultačné hodiny pre žiakov, rodičov:
        pondelky 12:35 – 13:30
        utorky 10:50 – 12:30
        Iný termín po individuálnej dohode.
        Kontakt: lucia.takac@gmail.com

Hlavné úlohy a činnosť výchovného poradenstva sú zamerané, v súvislosti s riešením výchovných a vzdelávacích problémov, na posilňovanie a podporu pozície a výchovno-poradenských aktivít výchovného poradcu ako základného článku systému výchovného poradenstva plniaceho úlohy školského poradenstva v zmysle zákona č. 245/2008 Z. z., v súlade so Sprievodcom školským rokom 2020/2021 - organizačnými pokynmi MŠVVaŠ SR pre školský rok 2020/2021.

Cieľom výchovného poradenstva je zameranie sa na zlepšenie dochádzky žiakov do školy a zamedzenie záškoláctva, na zlepšenie správania žiakov, poskytovanie poradenských služieb v otázkach výchovného, vzdelávacieho, osobnostného a profesijného vývinu žiakov.

Činnosti výchovnej poradkyne počas celého školského roka:
        - prevencia a riešenie problémového správania žiakov
        - riešenie problematiky profesionálnej orientácie žiakov
        - vedenie dokumentácie výchovného poradenstva
        - informačno – metodická činnosť
        - spolupráca s inštitúciami a zariadeniami